+356-9950-8242

Top
Kulinarne ciekawostki Malty – Guide4Malta
fade
334
post-template-default,single,single-post,postid-334,single-format-standard,mkd-core-1.0,mkdf-social-login-1.0,mkdf-tours-1.0,voyage-ver-1.1,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-down-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-light-header,mkdf-header-style-on-scroll,mkdf-large-title-text,mkdf-title-with-subtitle,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive
 

Kulinarne ciekawostki Malty

Poznawaj Maltę z przewodnikiem

Kulinarne ciekawostki Malty

Kuchnia maltańska jest kuchnią zróżnicowaną, głównym powodem tego zróżnicowania są fakty historycznie a między innymi wpływy wielu kultur. Obecnie najważniejszych wpływów można się doszukiwać w kuchni typowej dla Arabów (desery i słodycze), Anglików (dania smażone i pieczone, niektóre desery) oraz Włochów (makarony). Ze względu na to, że Malta zawsze była miejscem niezbyt łatwym do życia (trudne surowe warunki, mała żyzność gleby), tradycyjna kuchnia Maltańska była kuchnią prostą, opartą głownie na płodach rolnych. Z biegiem czasu zamieniającą się na dość ciężką, typową dla miejsc, gdzie ludzie pracują fizycznie.

Najbardziej znane typowe dania maltańskie to królik (fenek), konina, wieprzowina, ślimaki (bebux)

Obecnie jest to kuchnia mało śródziemnomorska, oparta raczej na wieprzowinie, makaronach i warzywach w szczególności ziemniakach. Najbardziej znane typowe dania maltańskie to królik (fenek), konina, wieprzowina, ślimaki (bebux) czy w sezonie jesiennym bardzo popularna ryba lampuki. Bardzo popularne są również zapiekane w kruchym cieście przekąski zwane pastizzi. Bardzo ważnym elementem kultury kuchni jest również chleb. Oczywiście będąc na wyspach będziecie mieli również okazję skosztować wielu różnych rodzajów kuchni z całego świata oferowanych przez liczne tutaj restauracje.

You don't have permission to register