+356-9950-8242

Top
Klimat na Malcie – Guide4Malta
fade
339
post-template-default,single,single-post,postid-339,single-format-standard,mkd-core-1.0,mkdf-social-login-1.0,mkdf-tours-1.0,voyage-ver-1.1,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-down-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-light-header,mkdf-header-style-on-scroll,mkdf-top-bar-light,mkdf-large-title-text,mkdf-title-with-subtitle,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive
 

Klimat na Malcie

Poznawaj Maltę z przewodnikiem

Klimat na Malcie

Malta położona jest mniej więcej pośrodku regionu morza śródziemnego w związku z czym posiada jego typowy klimat. Charakterystyczne są ciepłe upalne lata i umiarkowane zimy które oczywiście mogą się nieco od siebie różnić w zależności od sezonu. W lecie normalna średnia temperatura wynosi około 34 stopnie, ale kilka razy w ciągu tego czasu występują okresy tak zwanych fal gorąca, kiedy to archipelag znajduje się pod wpływem powietrza znad Sahary (odczuwalna temperatura wtedy często przekracza 40 stopni Celsjusza).

W zimie, którą na Malcie nazywa się wiosną, występują temperatury rzędu 12-17 stopni Celsjusza

W zimie, którą na Malcie nazywa się wiosną, występują temperatury rzędu 12-17 stopni Celsjusza. Jest to czas zwiększonej wegetacji roślin i wielu ciepłych słonecznych dni, które sprzyjają pieszym spacerom na łonie natury. Najbardziej deszczowym miesiącem jest styczeń, po którym ilość opadów zaczyna się stopniowo zmniejszać. Średnia roczna ilość deszczu to około 530 mm, okresowo zwiększająca się nawet do 1000 mm, a w przypadku gorszych sezonów spadająca dużo poniżej tej wartości. Archipelag wysp maltańskich jest dość wietrznym miejscem ze średnią około 87% dni w roku. Typowy wiatr to wiatr północno-zachodni zwany tutaj Grigalem. Reasumując Archipelag maltański ma jeden z najbardziej korzystnych klimatów na świecie, a jego stolica Valletta jest jedną z najsłoneczniejszych. Pomimo położenia w rejonie sejsmicznym jest to jedno z najbezpieczniejszych miejsc pod względem klęsk żywiołowych. Idealne miejsce do wypoczynku niemal w każdym okresie roku.

You don't have permission to register